Starsza część sanatorium obejmuje budynek trzykondygnacyjny, w którym rozmieszczono łącznie 38 pokoi 2-osobowych, z których każdy również wyposażono w przestronne łazienki o powierzchni 3,5 m2. Na parterze znajduje osiem pokoi, na każdym z trzech pięter po 10 pokoi. Zarówno starsza jak i nowa część sanatorium, posiadają niezależne wejścia, recepcja oraz bazy zabiegowe. W starszej części jest basen, jacuzzi, jak również wejście na wewnętrzną stronę nieruchomości, gdzie może znajdować się niewielki ogródek na użytek własny kuracjuszy.
Nieruchomość posiada bardzo duży potencjał rozwojowy, z uwagi na położenie, walory przyrodnicze, otoczenie, ale przede wszystkim z uwagi na mikroklimat, istniejsące wody solankowe i slynne połczńskie borowiny.
Może być wykorzystana na cele sanatoryjne z ofertą dedykowaną i tusnusami sanatoryjmymi, leczniczymi, rehabilitacyjnymi i SPA, ale jako obiekt hotelowo-wypoczynkowy, gdzie dodatkowo mogą być organizowane wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, konferencje, bankiety, wesela, spotkania dedykowane, wykorzystując jedną w okolicy, tak okazałą solę bankietową z wyposażonym zapleczem gastronomicznym i bazą noclegową.
W latach, kiedy ośrodek bardzo dobrze funkcjonował, głównymi kuracjuszami sanatorium byli Niemcy, którzy przyjeżdżali na leczenie i wypoczynek. Do Połczyna-Zdrój, jako miejscowości uzdrowiskowej, zagraniczni kuracjusze nadal przyjeżdżają, korzystając w pełni z walorów oferowanych przez Połczyn-Zdrój i okolice, co świadczy atrakcyjności miejsca i potencjalne rozwojowym okazałego obiektu.